Who’s Who

Rabbi Y J Pearlman

Rabbi Y J Pearlman - Principal

Miss N Taylor

Miss N Taylor - Deputy Head for Teaching and Learning

Mrs R Caplan

Mrs R Caplan - Deputy Head for Child and Staff Welfare

Mrs Miller

Mrs Miller - EYFS Leader of Learning

Rabbi R Jacobs

Rabbi R Jacobs - KS2 Kodesh Leader of Boys Learning, Teacher Y6

Mrs S Pletnick

Mrs S Pletnick - SENCO

Miss S Rook

Miss S Rook - Key Stage 1 Lead 2R

Mrs T Pritchard

Mrs T Pritchard - Lower Key Stage 2 Lead - 3P

Mrs Resnick

Mrs Resnick - Leader of Girls Kodesh Learning

Mrs S Burton

Mrs S Burton - KS1 and EYFS Kodesh Manager

Miss E Harvey

Miss E Harvey - Nursery NH

Mrs T Issacs

Mrs T Issacs - NI

Mrs A Scherer

Mrs A Scherer - Nursery TA

Mrs D Weinstein

Mrs D Weinstein - Nursery Kodesh Teacher

Miss A Kopman

Miss A Kopman - Reception RK

Miss L Potts

Miss L Potts - Reception RP

Miss L Emerson

Miss L Emerson - Reception

Miss A. Ballin

Miss A. Ballin - Y1

Miss N Field

Miss N Field - Year 1 Class Teacher

Mrs N Jaysan

Mrs N Jaysan - 1JM

Mrs B Marshall

Mrs B Marshall - 1JM

Miss L Basger

Miss L Basger - Y2

Miss C Hadfield

Miss C Hadfield - 2H

Miss A Blake

Miss A Blake - 3B

Mr M Hadfield

Mr M Hadfield - 3H

Miss C Davies

Miss C Davies - Y4

Miss N Greenberg

Miss N Greenberg - Year 4 Class Teacher

Miss R Grimsditch

Miss R Grimsditch - YRG

Miss J Ackernley

Miss J Ackernley - Y5

Mr T Pritchard

Mr T Pritchard - Y6

Mr M Cull

Mr M Cull - Y5

Mrs V Cohen

Mrs V Cohen - Y6

Mr D Hart

Mr D Hart - Y6

Mrs Golomb

Mrs Golomb - Kodesh

Mrs S Chocron

Mrs S Chocron - Kodesh Teacher Reception

Rebbe S Kahn

Rebbe S Kahn - Kodesh Reading

Mrs M Balshine

Mrs M Balshine - Kodesh Teacher KS1

Mrs M Wilks

Mrs M Wilks - Kodesh Teacher KS1

Mrs T Smith

Mrs T Smith - Kodesh Teacher KS1

Mrs R April

Mrs R April - Kodesh Teacher KS2

Rebbe D Colman

Rebbe D Colman - Kodesh Teacher KS2

Rebbe M Feldman

Rebbe M Feldman - Kodesh Teacher KS2

Mrs M Saunders

Mrs M Saunders - Kodesh Teacher KS2

Mrs A Ben Ami

Mrs A Ben Ami - Kodesh Teacher KS2

Mrs Leitner

Mrs Leitner - Teacher Kodesh KS1

Mrs E Levy

Mrs E Levy - Teacher Kodesh KS1

Mrs E Spitzer

Mrs E Spitzer - KS1 Kodesh Teacher

Mrs R Rosengarten

Mrs R Rosengarten - Teacher Kodesh KS1

Rebbe M Gittleson

Rebbe M Gittleson - Teacher Kodesh KS2

Rebbe J Simons

Rebbe J Simons - Teacher Kodesh KS2

Mrs H Grosskopf

Mrs H Grosskopf - Teacher Kodesh KS2

Mrs S Shoshana

Mrs S Shoshana - Teacher Kodesh Nursery

Miss S Kachani

Miss S Kachani - Kodesh KS1

Mrs A Buchsbaum

Mrs A Buchsbaum - Nursery TA

Miss R Greene

Miss R Greene - Nursery TA

Mrs S Sholem

Mrs S Sholem - Nursery TA

Miss L Tesciuba

Miss L Tesciuba - Key Stage 1 TA

Miss R Schuck

Miss R Schuck - Nursery TA

Mrs G Alpert

Mrs G Alpert - Reception TA

Mrs A Smith

Mrs A Smith - Year 2 TA

Mrs R Varley

Mrs R Varley - Y1 TA

Mrs M Anderson

Mrs M Anderson - KS1 Teaching Assistant

Mrs T Jaffe

Mrs T Jaffe - SEN Support

Miss Tepper

Miss Tepper - KS2 Kodesh Teacher

Mrs W Radnan

Mrs W Radnan - Y1 TA

Mrs L Burns

Mrs L Burns - Y6 TA

Mrs S Loder

Mrs S Loder - TA Leader of Learning

Mrs Reid

Mrs Reid - KS2 SEN Assistant

Mrs K Piggott

Mrs K Piggott - Welfare

Mrs C Shepherd

Mrs C Shepherd - Welfare Supervisor

Mr I Cohen

Mr I Cohen - Bursar

Mrs P Freedman

Mrs P Freedman - Finance Assistant

Mrs E Cohen

Mrs E Cohen - Admin.

Mrs J Field

Mrs J Field - Admin

Mrs M McGinty

Mrs M McGinty - Admin.

Mrs R Smith

Mrs R Smith - Admin.

Mr P Scott

Mr P Scott - Site Manager

Mrs A Maman

Mrs A Maman - Cook

Mrs A Shuck

Mrs A Shuck - Kitchen Supervisor

Rebbe S Tepper - Kodesh Teacher KS2

Mrs D Kay - Teacher Kodesh KS1

Mrs T Baddiel, Teaching Assistant - Nursery

Mrs M Gaffin - Welfare

Mrs S Singh - Welfare

Mrs G Zieder - Welfare

Mrs M Clarke - Kitchen Staff

Mrs J Warren - Kitchen Staff

Mrs L Baker

Mrs L Baker - Y2 TA

Mrs C Rose

Mrs C Rose - Y3

Miss N Minsk

Miss N Minsk - Y4

Mrs Frankel

Mrs Frankel - Nursery TA